Bilim Hatunu Kimdir?

Merhaba, ben bilim hatunu. Bu mahlası kendime yakıştırdığımda internetlerde bunu kullanan yoktu, aldım üstüme yapıştırdım.  İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunuyum, eski Avrupa Gönüllülük Hizmeti nam-ı diğer AGH gönüllüsüyüm(buradan Romanya’daki kardaşlarıma selamlarımı iletiyorum, Salutare!), şimdi ise Konya Selçuk Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü’nde YL öğrencisiyim. MBG bölümünün ismi yeterince uzunken daha uzun ismi olan TBBB olsun dedik, oldu. İsmi daha kısa olan bölümlere aidiyet hissedemiyorum da…  Böylece bir senelik bilimsel hazırlık sürecinden geçtim, her ne kadar kimse bana ziraaat möhendisi hağnım diye seslenmese de kendi toprağım olursa daha pratik olarak sorunlara yaklaşabileceğim. Kısacası multidisiplinerciyim.

Balonları çok severim.Balon mu gül mü diye sorsanız balon derim. Keza gül reçelini dahi sevmem, sadece akşam yatmadan önce tonik olarak tolere edebiliyorum. Türk kahvesi tiryakisiydim eskisi kadar içemiyorum. Lokumlardan mevsiminde rastgelirsem karadutlu lokumu seçerim. Yoksa duble kavrulmuş fıstıklı lokum tabii ki. Karpuzlu lokumu bulduğunuz yerde ağzınıza atın, bana teşekkür edeceksiniz.

Asık suratlıları da hiç sevmem, kim sever ki zaten. Gülümsemeyi severim, bu yüzden torpilli olduğumu hissederim. Beni sorun tanıyanlara, güler yüzlü sempatik derler. Tabii ki sevimliyim!!!!(mütevazi olamadığım yegane konu:).

Bu blogda ne bulacağınıza gelince, ilk açtığımız zamanlar kafamda net bir şeyler oturtamamıştım. Sonra Romanya hakkında yazmaya başladım, tıpkı bir günlük gibi burayı kullandım. Şimdi ise akademik hayatta öğrendiklerimi paylaşmak istiyorum, kimi sorunlara çözüm bulabilmek için burada dert yanmayı düşünüyorum. Yani burası resmi bir bilimsel kurum olmayacak. Yazmayı seviyorum, burası da iç döktüğüm yer olmaya devam edecek. Akademik dediysek kadrolu maalesef değilim, sorulmadan eklemiş olayım.

Biyoinformatikte kendimi her ne kadar geliştirmek istesem de sağlıklı bir adım atamamıştım, yakında o da olacak temennisi içindeyim.

Romanya’da Radyo Biyoloji girişimde yer almıştım ve hayatımda keyif aldığım en güzel şeylerden biri olmuştu. Sesimi o vakitler dinlediğimde ne kadar korkunç bulsam bile sonra yayınlar büyük keyif ve devam etme motivasyonu vermişti. Eğer vakit ayırabilir veya bir grup içine dahil olabilirsem yeniden başlamak isterim.

Eskiden AGH üzerine çok soru alıyordum, şimdi eskisi gibi yardımcı olamıyorum ama en azından yönlendirmeye çalışıyorum. Gençlik Bilgi Merkezi, buradan sorularınıza yanıt verecek birilerini illa ki bulursunuz: https://www.facebook.com/groups/genclikbilgimerkezi/

Twitter’dan takip etmek isterseniz @bilimhatunu‘ndan takip edebilirsiniz.  Meyil adresim: bilimhatunu.fatma[at]gmail.com

Reklamlar

2 thoughts on “Bilim Hatunu Kimdir?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s